Aktualności

20 maja 2017

Zaproszenie na zebranie członków Banku Spółdzielczego w Poniecu

Zaproszenie na zebranie członków Banku Spółdzielczego w Poniecu ,które odbędzie się 24 maja 2017 roku o godz 17:00 w sali " DOMU STRAŻAKA " w Poniecu.

» czytaj więcej..
13 maja 2017

Przydrożna Figura Świętej Teresy Odmalowana

Miłą niespodziankę sprawili trzej panowie a są to Bernard Kruszka, Paweł Drewniak i Mariusz Kruszka,którzy to z własnej inicjatywy odmalowali przydrożna figurę św.Teresy, stojącej przy samym wjeździe do naszej miejscowości. Figura ta już od wielu lat nie była malowana i stara farba odpadała.Panowie wpierw ją oczyścili a następnie pomalowali nowymi kolorami charakterystycznymi do przedstawionej postaci. W te majowe dni zostały posadzone też świeże kwiaty i i założone nowe wstążki tu swoją pracę włożyła też pani Krystyna Walkowiak opiekująca się figurą od lat.

» czytaj więcej..
10 maja 2017

Uwaga na kleszcze

Liczba osób, które w ciągu ostatniej dekady doznały uszczerbku na zdrowiu wskutek chorób przenoszonych przez kleszcze (zwłaszcza boreliozę), jest przerażająca. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odnotowała ich przeszło 1.500. W związku z tym prowadzi działania ostrzegające przed tymi pajęczakami. Podkreśla, że nie wystarczy nie chodzić do lasu, aby uniknąć ugryzienia przez te owady. Powszechnie uważa się, że kleszcze mogą występować jedynie na drzewach, w lesie i to tam niebezpieczeństwo kontaktu z nimi jest największe. Tymczasem spotkać je można na łąkach, nad rzekami i jeziorami, w zaroślach, a nawet na miejskich trawnikach - zaznacza Kasa.

» czytaj więcej..
10 maja 2017

Sołtys Ogłasza - I I Rata Podatku

OGŁOSZENIE Dnia 14.05.2017 roku od godz.13:00 do godz.15:00 w domu sołtysa Łęka Wielka będzie zbierany podatek

» czytaj więcej..
07 maja 2017

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze 2017 w Poniecu

Dnia 07.05.2017roku jak już stało się tradycją odbyły się Gminne Zawody Sportowo -Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Poniecu .Równo o godzinie 14 rozpoczęły się zmagania strażaków po oficjalnym otwarciu zawodów. Konkurencje przebiegały w dwóch zasadniczych turach sztafecie a następnie w bojówce. Nie mogło również zabraknąć naszej drużyny męskiej, w skład której wchodzili: Bartosz Danielczak, Krzysztof Kaźmierczak, Mariusz Dudkowiak, Rafał Dudkowiak, Marek Spychaj, Kamil Giera, Piotr Drewniak, Bartosz Paszkowiak i kierowca Marcin Włodarczyk. Nasi strażacy spisali się na medal zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii. Z czego możemy być dumni i życzyć im dalszych sukcesów zawodowych oraz w życiu osobistym. Zawody przebiegały w miłej atmosferze i spokoju choć kropił deszcz i było chłodno.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 2097807 osób.
realizacja 2011: studio fabryka