Najstarsza mieszkanka Łęki Wielkiej Dudka Czesława

  Najstarszą mieszkanką wsi Łęka Wielka jest Dudka Czesława skończyła 86 lat .Urodziła się 23 czerwca 1926 roku. Pochodzi z Kociug . Nazwisko rodowe miała Józefiak .Rodzice pani Czesławy prowadzili gospodarstwo rolne. W domu była ich czwórka dzieci , ona jej siostra i dwóch braci. Szkołę podstawową ukończyła w Pawłowicach , a następnie zdobyła tytuł –czeladnika w zawodzie  krawcowa. Zawarła związek małżeński 03.07.1957 roku z Dudką Mieczysławem i od tego czasu mieszka w Łęce Wielkiej . Urodziła dwójkę dzieci Marię , z którą mieszka oraz syna Eugeniusza mieszkającego w Żytowiecku. Rodzina jej stale się powiększa ma 2 wnuczki , 4 wnuków , 4 prawnuczki i 5 prawnuków.

  W  2007 roku obchodziła wraz z mężem 50lecie zawarcia związku małżeńskiego .Od 25.05.2010 roku jest wdową .Lata spędzone wspólnie wspomina bardzo mile i serdecznie .Mąż Mieczysław do końca swego życia był osobą , która nigdy nie narzekała na nic ,choć nie zawsze było łatwo.

  Pani Czesława jest osobą do dziś sprawną fizycznie . Swoje umiejętności krawieckie , kulinarne przekazała córce , wnuczce i innym członkom rodziny. Wolny czas , którego jubilatka ma w nadmiarze opiekuje się drobnym inwentarzem i pieskiem. Bardzo lubi prace przy domowym ogródku. Bez problemu porusza się, rozmawia , czyta gazety i ogląda telewizję. W trudnych chwilach życiowych każdy może się do niej zwrócić. Jest taką dobrą duszą w rodzinie.

    Życzymy więc pani Czesławie  kolejnych lat życia w zdrowiu, wszelkiej pomyślności i serdeczności od wszystkich ludzi. 

Stronę odwiedziło 2166672 osób.
realizacja 2011: studio fabryka