Historia świetlicy

   Dnia 24.01.1989 roku zapada decyzja o lokalizacji we wsi Łęka Wielka „ Wiejskiego Domu Kultury” – świetlicy . Miała być wybudowana na środku wsi gdzie stał stary budynek noszący nazwę szpitalika.

     Dnia 20.02.1989 roku na zebraniu wiejskim podjęto uchwałę,  że zostaną wykonane następujące prace przez mieszkańców: rozebrany zostanie stary budynek i zostanie uporządkowany teren pod budowę.

     Od tego dnia prace związane z budową świetlicy ruszyły pełną parą. Wszyscy mieszkańcy pracowali przy budowie świetlicy. Można powiedzieć ,że każdy ma w niej swoją cegiełkę.

     Budowa trwała z przerwami ze względu na przemiany gospodarcze jakie zachodziły w kraju ale w końcu została oddana do użytku w dniu 15.08.2002 roku. W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele gminy z burmistrzem,  sołtys wsi ,a poświęcenia dokonał dziekan Andrzej Wiśniewski. Cała uroczystość zakończyła się zabawą dożynkową.

     Od tego dnia obiekt ten zaczął pełnić funkcje społeczno – kulturalne. Odbywają się tu uroczystości rodzinne takie jak chrzciny, wesela, komunie, roczki , osiemnastki i inne. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich mają tu swoje zebrania i do nich należy wyposażenie kuchni ,które wypożyczają a za wypożyczone pieniądze dokupywana jest nowa zastawa stołowa. Zostały uszyte też nakrycia na krzesła.

 

     W czasie roku szkolnego funkcjonuje tu świetlica środowiskowa ,a członkowie gminnej orkiestry z okręgu Łęki Wielkiej odbywają tu próby .

     Świetlica jest w pełni wykorzystana nie tylko przez mieszkańców wsi Łęka Wielka ale też  przez osoby z całej gminy i ościennych gmin.

 

      Prace modernizacyjne w poszczególnych latach:

      2010- wykonano ogrzewanie sali. Zamontowano w tym celu nagrzewnice centralnego ogrzewania;

        2012- została zrobiona elewacja budynku.zrobiono ogrodzenie sali i dokupiono krzesła i stoły;

       2013- zakup materiałów do budowy pieca kuchennego:kafle do pieca, ruszt, płyta stalowa, wyburzenie ścianki,oraz założenie płytek w części kuchennej,malowanie kuchni, modernizacja centralnego ogrzewania w kuchni;

       2014 - patelnia elektryczna;

      2015 - odmalowana została kuchnia i całe zaplecze kuchenne, zakupiona została nowa lodówka,zostały wymienione podgrzewacze wody;

     2016- wymieniono okna na małej salce,założono rolety,zakupiono nowy piec centralnego ogrzewania;

     2017 - wymalowane zostało całe zaplecze socjalne i mała salka;

 zakup materiałów do budowy pieca kuchennego:
kafle do pieca, ruszt, płyta stalowa, wyburzenie ścianki oraz założenie
płytek w części kuchennej, malowanie kuchni, modernizacja

centralnego ogrzewania w kuchni.

zakup materiałów do budowy pieca kuchennego:kafle do pieca, ruszt, płyta stalowa, wyburzenie ścianki oraz założeniepłytek w części kuchennej, malowanie kuchni, modernizacjacentralnego ogrzewania w kuchni.

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
salaobcy, 2013-10-06 12:17:21
Piękna sala stara się gmina
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 2166622 osób.
realizacja 2011: studio fabryka